право на повагу до сімейного життя

Кожна людина має право на повагу до сімейного життя ч.4 ст.4 СК України

Проста норма закону, яка цитується рідко і практично ніколи не виступає основною навколо якої буде побудована правова позиція в суді і стане основоположною при прийнятті судом рішення.

Чому так, мені  невідомо, а головне не зрозуміло. Можу тільки припустити, що більшість суддів та адвокатів звикли працювати у рамках сформованої практики, тобто поки хтось не витратить час та зусилля для формування практики, про те, що це можливо зробити ніхто навіть і знати не буде.

Крім того, ця норма закону дуже добре співвідноситься з Конвенцією (стаття 8), а отже, і існує можливість звернутися до ЄСПЛ. Мені здається це більш ніж вагомий аргумент того, що ми з Вами багато втрачаємо !!!

Що значить право на повагу до сімейного життя в практичному застосуванні до предмету судового спору (від банального до складного):

— твій пост в інстаграм або ФБ про твою родину, її устрій, правила і т.п. став об’єктом критики і образ певних людей;

— обрана Вами форма сімейних відносин (шведська сім’я; цивільний шлюб; традиційний шлюб; шлюб на основі релігії; одностатевий шлюб і т.п.) яка в тій чи іншій мірі осуджується людьми або навіть державою , зневажається, переслідується;

— бажання хлопця чи дівчини, які тільки-но  досягли 18 років вступити в шлюб забороняється батьками;

— поширення будь-якої інформації про вашу сім’ю;

— навіть деякі дії держ.служби , таких як Служба у справах дітей та сім’ї, Опіки та піклування, у яких занадто розв’язані язики в своїх висловлюваннях, також можуть стати предметом судового спору!

Не бажання витрачати сили на свій захист породжують безкарність інших. Замислитесь над цими питаннями, а я ще Вам покажу і розповім багато цікавого в праві.