Чи існує Інь-ЯН в праві?

Будучи основною (фундаментальною) моделлю всього сущого, концепція інь-ян розкриває два положення, що пояснюють природу Дао. По-перше, все постійно змінюється. І, по-друге, протилежності взаємодоповнюють один одного (не може бути чорного без білого, і навпаки). Метою людського існування, таким чином, є баланс і гармонія протилежностей.

Чи існує Інь-ЯН в праві? На мій погляд існує!

Інь-ЯН в праві — це баланс Прав і Обов’язків! Як не буває білого без чорного, так не буває прав без обов’язків. Як сказано вище, метою людського існування є баланс гармоній протилежностей, так і існування балансу між правами і обов’язками сторонами договору, працівника і роботодавця, громадянина і держави. Порушення балансу призведе до хаосу!

Розглянемо більш простий і найбільш застосовний приклад балансу прав і обов’язків договірних відносин. Кожен з вас хоч раз стикався з нав’язуванням умов договору другою стороною без права внесення правок. Наприклад, всім відома національна мережа магазинів АТБ яскравий приклад цього. АТБ не вносить правки в свої договори, і всі погоджуються тому що вони можуть дати найбільший відсоток продажів. Договір АТБ має безліч штрафних санкцій з абсолютно неважливих питань, таким чином вони списують гроші від продажу вашої продукції. Цей принцип використовує не тільки АТБ, а абсолютно всі!

А чому б і не погодиться на їхні умови і в потрібний момент почати суперечку про визнання частин договору недійсними, так як вони порушують баланс прав і обов’язків сторін і ставлять одну зі сторін у невигідне становище, адже Закон надає на це право!

У медалі дві сторони і в цьому питанні є друга сторона і це публічність такого спору, якщо звичайно ви вмієте та зможете надати цій суперечці публічності. Великий бізнес під удар якого буде поставлено питання правомірності їх договорів, а їх тисячі, дасть поштовх усім іншим контрагентам пред’явити лавину позовів — ось зрадіють юристи цих підприємств щоденним походам по судах))) а якщо ВСУ винесе хоч одне рішення на користь контрагента і це реально — Титанік піде на дно і весь пафос крутизни стече в штанці!

Дійте !!!!